Powiat Zielonogórski laureatem konkursu "Festiwal Kreatywny Powiat"
30.06.2013 13:00 do: 30.06.2013 19:00

Już w najbliższy weekend, 29 i 30 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim trwać będą Dni Województwa Lubuskiego, coroczne święto wszystkich lubuszan.

Niebagatelny udział w tym wydarzeniu będzie też miał Powiat Zielonogórski. Dzięki wyróżnieniu za I miejsce w konkursie "Festiwal Kreatywny Powiat" przeprowadzonym przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Powiat Zielonogórski zaprezentuje się na Bulwarze Nadwarciańskim pod hasłem "Powiat Zielonogórski podwójnie zielony". Nazwa działania nawiązuje do zieleni, którą tętni nasz Powiat oraz do koloru, z jakim kojarzy się wojsko. Skąd wojsko? Z Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie, które reprezentować będzie 30 czerwca br. Powiat Zielonogórski podczas Dni Województwa Lubuskiego.

Na uczestników Dni Województwa Lubuskiego czeka prezentacja 3 eksponatów będących w posiadaniu Lubuskiego Muzeum Wojskowego. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wyprodukowane w latach 50 ubiegłego wieku: mobilny pojazd BTR 152 oraz wojskowy łazik i motocykl. Chętni - odważni będą mogli wejść do pojazdu mobilnego i poczuć się prawdziwym żołnierzem w akcji! To niezwykłe przeżycie można uwiecznić na fotografii zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz eksponatów. W zależności od warunków infrastrukturalnych na Bulwarze Nadwarciańskim być może będzie szansa na przejażdżkę motocyklem lub łazikiem.

Gorąco zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego!