Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia

9 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze obradowała Powiatowa Rada Zatrudnienia.

Przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia – Wicestarosta Waldemar Kotlarski wraz z Edmundem Prekuratem - Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy i pozostałymi członkami Rady omówili sytuację na lokalnym rynku pracy oraz przyjęli plan działań Powiatowego Urzędu Pracy na rok 2016.

Rada dokonała oceny wniosków w sprawie utworzenia nowych kierunków kształcenia w zawodach. Zaopiniowała również plan szkoleń oraz podział przyznanych środków z Funduszu Pracy na finansowanie aktywnych form w ramach programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej na rok 2016.

Uchwalono plan szkoleń finansowanych ze środków Funduszu Pracy i sposób przeznaczenia środków z Funduszu Pracy na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych zadań fakultatywnych i podjęto uchwałę w sprawienie należnie pobranych świadczeń, tj.: zasiłku dla bezrobotnych, stypendium stażowego i badań lekarskich.

Przedstawiono także informację o zbiorczym wykazie umów zawartych z pracodawcami i osobami w 2015 roku.