Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Dnia 18 stycznia 2018r. o godzinie 13 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze rozpoczęło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski wraz z Edmundem Prekuratem - Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy i pozostałymi członkami Rady omówili m.in. bieżące zadania PUP w Zielonej Górze oraz podsumowali stan bezrobocia za miesiąc grudzień 2017r.

Ponadto wydano opinie i podjęto uchwałę w sprawie szkoleń na bieżący rok. Rada zaopiniowała i uchwaliła podział przyznanych środków Funduszu Pracy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia, finansowanie aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych fakultatywnych zadań w 2018r. Radni wydali również opinię w sprawie wniosku o utworzenia nowego kierunku kształcenia w zawodzie – technik realizacji nagrań i nagłośnień. Na koniec zaprezentowano  meldunek ze zbiorczego wykazu umów z pracodawcami w sprawie aktywizacji osób bezrobotnych. Po wnioskach i zapytaniach obrady zamknięto.