Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące działań w obrębie rzeki Odry

W dniu dzisiejszym na polecenie Starosty odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące działań w obrębie rzeki Odry.

W spotkaniu udział wzięli Wójtowie i Burmistrzowie nadodrzańskich gmin, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze.

Omówione zostały dotychczasowe działania związane z oczyszczaniem rzeki. Komendant Miejski PSP zreferował zakres wykonanych prac przez strażaków oraz omówił zakres monitorowania rzeki w najbliższych dniach.  Znaczną część spotkania poświęcono na zagadnienia z monitorowaniem jakości wody ze szczególnym naciskiem na ujęcia wody pitnej w miejscowościach położonych blisko rzeki Odry.

Cały czas są pobierane próbki wody, śniętych i żywych ryb do badań laboratoryjnych. Pani Powiatowa Lekarz Weterynarii potwierdziła, że  pojawiają się żywe ryby w Odrze .

Starosta na ręce przedstawicieli służb, inspekcji i samorządów przekazał podziękowania szczególnie dla osób bezpośrednio działających w akcji oczyszczania i monitorowania rzeki.

W załączeniu Rozp Woj. Lubuskiego o przedłużeniu zakazu korzystania z Odry do 22 sierpnia br.