Polsko-niemieckie plany na realizację projektu inwestycyjnego

12 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Wicestarosta Waldemar Kotlarski wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Powiatu Oder-Spree, w trakcie którego planowano realizację wspólnego projektu służącego poprawie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie i Europaschule Oberstufenzentrum Oder-Spree w Fürstenwalde.

Oprócz starostów w rozmowach uczestniczyli: dyrektor ZSP w Sulechowie Jerzy Rozynek, wicedyrektor szkoły Tadeusz Pająk oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze: Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami Europejskimi i Zamówieniami Publicznymi Robert Kostek i Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Irena Podsiadły. Stronę niemiecką reprezentowali dyrektor szkoły w Fürstenwalde Joachim Schenk,  Kierownik Biura Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Oder-Spree Monika Kunth oraz pracownik Biura Rozwoju Powiatu Oder-Spree Roman Durski.

Podczas spotkania, które przebiegało przy stole z tłustoczwartkowymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów ZSP w Sulechowie, ustalono koncepcję dużego projektu, dzięki któremu można pozyskać środki unijne na modernizację bazy dydaktycznej ZSP znajdującą przy ul. Armii Krajowej 75 w Sulechowie oraz budynku należącego do kompleksu Europaschule Oberstufenzentrum Oder-Spree. Wstępnie określono, iż realizacja projektu trwałaby przez okres ok. 3 lat, a środki pochodziłyby z programu INTERREG V.