Podsumowanie Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2013/2014

26 września w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Wicestarosta Zielonogórski Ryszard Górnicki podsumował Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2013/2014 oraz wręczył puchary zwycięskim szkołom.

W roku szkolnym 2013/2014 w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy udział wzięło:

• 27 szkół podstawowych (w tym 16 wiejskich szkół podstawowych)
  • 14 gimnazjów
  • 4 szkoły ponadgimnazjalne

Wręczono 456 medali za I, II i III miejsca w dyscyplinach lekkoatletycznych, biegach przełajowych i szachach drużynowych, 40 statuetek „Mistrz Powiatu” w grach zespołowych oraz dyplomy.

Koordynatorem zawodów był - jak i w poprzednich edycjach, Jerzy Radkiewicz. Podziękowano za współpracę Pawłowi Sroczyńskiemu, który przez ostatnie lata koordynował rozgrywki ośrodkowe. Niestety, w związku z połączeniem od nowego roku gminy i miasta Zielona Góra nie będzie mógł już wspierać sportu powiatowego, dlatego też jego zadania przekazano Józefowi Sobków z Nowogrodu Bobrzańskiego.

W edycji 2013/2014 Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Powiat Zielonogórski zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej powiatów.
Na szczeblu wojewódzkim najwyżej w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie (4 miejsce), natomiast w kategorii gimnazjów 3 miejsce przypadło Gimnazjum Nr 3 z Zespołu Szkół w Sulechowie, zaś 5 Publicznemu Gimnazjum z Zespołu Szkół w Babimoście. Z kolei w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych 6 miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie. Warto podkreślić również fakt, iż w klasyfikacji generalnej gmin I miejsce wywalczył Babimost!

A oto klasyfikacja końcowa Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2013/2014:

Spartakiada

* w klasyfikacji  generalnej szkół podstawowych:

III - Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej  (117 pkt)

II - Szkoła Podstawowa Nr 3 z Zespołu Szkół w Sulechowie (132 pkt)

I - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie (145 pkt)

* w klasyfikacji  wiejskich szkół podstawowych:

III - Szkoła Podstawowa z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku (76 pkt)

II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Przylepie (102 pkt)

I - Publiczna Szkoła Podstawowa w Drzonkowie (105 pkt)

Gimnazjada

* w klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych: