Podpisanie wniosku o dofinansowanie projektu pt. "Sztuka bez granic"

W czwartek, 16 stycznia br. Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski podpisał wniosek o dofinansowanie projektu "Sztuka bez granic"ze środków Projektów Sieciowych w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013.

Beneficjentem projektu pt. „Sztuka bez granic” jest Powiat Sprewa – Nysa, zaś partnerami projektowymi są Powiat Zielonogórski oraz Okręg Zielonogórski Związku Polskich Artystów Plastyków.

Projekt ma na celu wymianę doświadczeń niemieckich i polskich artystów, których łączą różne rodzaje sztuki, między innymi malarstwo, muzyka i fotografia. Ponadto realizacja wspólnego projektu ma pogłębić istniejące już kontakty między artystami oraz umożliwić nawiązanie nowych.

W ramach projektu w okresie od 06.01.2014 r. do 31.03.2015 r. odbędą się warsztaty muzyczne zakończone koncertem niemiecko – polskiego zespołu, spotkanie przedstawicieli polskich i niemieckich stowarzyszeń artystycznych  oraz warsztaty fotograficzne połączone z wystawą . Zaplanowano także udział 3. polskich i 3. niemieckich artystów w targach sztuki w Cottbus oraz plener malarski pn. „Kolory Europy 2014”, połączony z dwiema wystawami poplenerowymi.

Tegoroczny projekt będący kontynuacją trzech plenerów malarskich „Kolory Europy", które Powiat Zielonogórski zrealizował wspólnie z Powiatem Sprewa – Nysa, jest odpowiedzią na potrzeby niemieckich i polskich artystów, reprezentujących środowiska nie tylko malarskie.

Z pewnością projekt „Sztuka bez granic” przyczyni się do wsparcia działań rozpoczętych w minionych latach, integrujących środowiska artystyczne po polskiej i niemieckiej stronie granicy oraz stworzy nowe ogniwa łączące mieszkańców regionu przygranicznego.