Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy zakładu produkcyjnego na terenie Gminy Trzebiechów

W dniu 1 marca 2017r. w sali Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury w obecności Wicewojewody Lubuskiego Roberta Palucha, Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, starostów: Dariusza Wróblewskiego i Waldemara Kotlarskiego, Władysława Piaseckiego i Przemysława Budy Prezesów BOMADEK sp. z o.o., Przewodniczącej Rady Gminy Trzebiechów Anny Dunajskiej i Bernharda Grose Holthausa Prezesa Zarządu GePro Polska sp. z o.o. podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego zakładu produkcyjnego na terenie Gminy Trzebiechów.

Wydarzenie otworzyło wystąpienie wójta Trzebiechowa Izabelli Staszak, która podziękowała prezesom firmy Bomadek za zaproponowanie partnerom z Niemiec budowy dużego zakładu produkcyjnego właśnie na terenie gminy. Realizacja inwestycji ma nastąpić w przyszłym roku. Koszt budowy będzie wynosił między 15 a 20 mln euro.

GePro wchodzi w skład konsorcjum PHW, które zajmuje się produkcją i przetwórstwem drobiu i jest drugim pod względem wielkości tego typu przedsiębiorstwem w Europie. Główna siedziba firmy znajduje się w północnych Niemczech, kilkadziesiąt  kilometrów na południe od Bremy. Firma GePro produkuje białka i proteiny wykorzystywane w karmach dla ryb i zwierząt domowych. Posiada przedstawicielstwa w Bangkoku, Moskwie i na Litwie.