Po raz kolejny jesteśmy świadkami ludzkiej solidarności, chęci niesienia pomocy oraz bezinteresownego wsparcia w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa COVID-19.

Firma NOVITA S.A. przekazała nieodpłatnie Powiatowi Zielonogórskiemu materiał do produkcji maseczek, fartuchów ochronnych oraz pościeli jednorazowych.

Natomiast z przekazanych materiałów, firma produkcyjna BARTEX z Żagania wykona około 1.000 szt. pościeli jednorazowej oraz 1.000 szt. jednorazowych fartuchów ochronnych.

Pani Agnieszka Nycz z Sulechowa oraz Sklep Mundurowo-Militarny z Sulechowa zgłosili się do bezpłatnego uszycia 4.000 szt. maseczek chirurgicznych.

23 marca materiały trafiły do produkcji. W najbliższy czwartek 26 marca 2020 r. spodziewana jest pierwsza dostawa gotowych fartuchów, pościeli i maseczek do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie.

Darczyńcom, firmom, osobom biorącym udział w wykonaniu, zaopatrzeniu w materiały, zorganizowaniu akcji i transportach serdecznie dziękujemy!