Otwarcie wystawy poplenerowej pt. "Powiaty oczami artystów"

10 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski otworzył wystawę poplenerową pt. "Powiaty oczami artystów", która jest ostatnim elementem projektu o tym samym tytule współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość.

W wernisażu wziął udział Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, etatowy członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Stanisław Okopień oraz przedstawiciel Powiatu Sprewa-Nysa Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury dr Gert-Dieter Andreas, a także główni bohaterowie piątkowego popołudnia - artyści, którzy uczestniczyli w dniach 14 - 21 czerwca w plenerze artystycznym w Kargowej.

Przypomnijmy, że zarówno wystawa, jak i plener artystyczny to część projektu pt. "Powiaty oczami artystów", którego beneficjentem jest Powiat Zielonogórski, a partnerami Powiat Sprewa-Nysa i Gminne Centrum Kultury w Kargowej.

W projekcie udział wzięło 21 uczestników, w tym 1 fotografik i 9 malarzy z Niemiec oraz 10 malarzy i tłumaczka z Polski. Wśród niemieckich uczestników znaleźli się: Eka Orba, Erik Schiesko, Nataliya Medynich, Matthias Lehmann, Anette Lehmann – Westphal, Anett Münnich, Stephan Ilge, Simone Claudia Hamm, Willi Selmer i Ronne Noack, zaś Polskę reprezentowali: Urszula Zając, Adrianna Małecka, Urszula Szkop, Jadwiga Kopij, Regina Woźniak, Barbara Dzięcielewska, Katarzyna Szurkowska, Izabela Sak, Ludwik Błażejewski i Mariusz Sobieszek.

Podczas pleneru powstało ponad 50 przepięknych prac w różnych technikach malarskich. Większość z nich przedstawia urokliwe zakątki Kargowej i Powiatu Zielonogórskiego, ale są też obrazy abstrakcyjne, a nawet portrety.

Wystawa w Kargowej będzie czynna do 24 lipca br. Na wszystkich odwiedzających czeka katalog, który prezentuje sylwetki artystów oraz ich prace.

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Kargowej.