Otwarcie drogi w Smolnie Wielkim

W piątek, 9 grudnia br. Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki i Wicestarosta Waldemar Kotlarski uczestniczyli w otwarciu nowo wybudowanej drogi gminnej w Smolnie Wielkim .

W uroczystości udział wzięli także: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Stanisław Okopień, Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, radni Kargowej, Dyrektor Departamentu PROW Arkadiusz Dąbrowski, Dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg Agnieszka Stelmasik, wykonawca inwestycji,  sołtysi, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy wsi.

Inwestycja powstała dzięki wsparciu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Partnerem projektu był Powiat Zielonogórski, który dołożył do zadania  45 tys. zł. Wartość kosztorysowa budowy drogi przekraczała kwotę 700 tysięcy złotych. W ramach inwestycji została wykonana jezdnia o szerokości 5,5 m, wjazdy na posesje mieszkańców, odwodnienie powierzchniowe, montaż barierek przy drodze powiatowej i budowa chodnika.