Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Nowogrodzie Bobrzańskim

28 listopada 2017 roku o godzinie 16:00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyło się spotkanie z wolontariuszami z całego powiatu.

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy działających na terenie powiatu zielonogórskiego, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego Paweł Mierzwiak oraz inicjatorka wydarzenia Przewodnicząca Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Romualda Jarecka –Cieślak spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych z okazji Dnia Wolontariusza.

Święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem, które obchodzone jest 5 grudnia, to wspaniała okazja do podziękowania liderom środowisk lokalnych za ich zaangażowanie i poświęcenie na rzecz społeczności, w której działają.

Podczas spotkania, licznie przybyłym wolontariuszom, Starostowie wręczali specjalne imienne podziękowania. Przemawiali  też zaproszeni goście. Po części oficjalnej przy kawie i drobnym poczęstunku uczestnicy wymieniali doświadczenia, opowiadali o  swoich sukcesach i działaniach na polu wolontariatu.

Nie zabrakło wrażeń muzycznych. Uroczystość uświetniły swoim występem dzieci Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim pana Roberta Milto. Koncert w wykonaniu Natalii (śpiew, gitara) i Mateusza (perkusja)  był niespodzianką dla przybyłych gości.