Obchody 100. rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce

22 marca br. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyły się obchody 100. rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce. Gospodarzami uroczystości byli Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Gości przywitali Wicemarszałek Łukasz Porycki oraz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Waldemar Stępak, którzy wszystkim pracownikom Publicznych Służb Zatrudnienia życzyli zadowolenia z pracy oraz satysfakcji z pełnienia służby publicznej na rzecz drugiego człowieka.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i dyplomy. W imieniu Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę: 22 złote, 15 srebrnych i 24 brązowe wręczył Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze złote medale otrzymali : Edmund Prekurat i Tadeusz Chojnacki, srebrny: Jolanta Ozgowicz, brązowe: Nina Kowalonek i Karol Lipa. W uznaniu za rzetelną i długoletnią pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług rynku pracy w 100 – lecie Publicznych Służb Zatrudnienia, 148 pracowników urzędów pracy otrzymało dyplomy podpisane przez Marszałek Elżbietę Annę Polak i Dyrektora WUP Waldemara Stępaka.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze dyplomy otrzymali: Andrzejewska Joanna, Bednarek Anna, Czaplińska Katarzyna, Czelna Jolanta, Dulat Gabriela,  Hady Mariola, Jasina Zofia, Kamińska Danuta, Lebioda Renata, Nogal Irena, Nowak Elżbieta, Pietraszek Anna, Piskorska Małgorzata, Tatarynowicz Aleksandra, Urban Aurelia i Zielińska Małgorzata. Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze gratulacje złożył uczestniczący w uroczystości Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze Edmund Prekurat.