O możliwościach współpracy z połączonymi uczelniami

Połączenie Uniwersytetu Zielonogórskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie oraz możliwości współpracy połączonych uczelni z samorządem województwa w kontekście utworzenia szpitala uniwersyteckiego, a także rozwój winnicy samorządowej w Zaborze - to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prof. Tadeuszem Kuczyńskim – Rektorem UZ, Katarzyną Łasińską - Kanclerzem UZ oraz władzami powiatu zielonogórskiego: starostą Dariuszem Wróblewskim i wicestarostą Waldemarem Kotlarskim.

Połączenie obu uczelni ma nastąpić prawodopodobnie 1 września tego roku. Wtedy to PWSZ stanie się oddziałem zamiejscowym uniwersytetu. O połączeniu zadecydowały kwestie finansowe i podniesienie jakości kształcenia w regionie. Rozmowa dotyczyła współpracy połączonych uczelni z samorządem w kontekście utworzenia szpitala uniwersyteckiego. W kontekście przeprowadzanych obecnie zmian ustawowych (tzw. ustawa o sieci szpitali), utworzenie szpitala uniwersyteckiego będzie gwarancją wyższego finansowania świadczeń zdrowotnych.
Rozmowa dotyczyła także rozwoju winnicy samorządowej w Zaborze. Właścicielem gruntów, na których jest ona położona, jest właśnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie.

Informacja pochodzi ze strony:http://lubuskie.pl/news/20486/806/O-mozliwosciach-wspolpracy-z-polaczonymi-uczelniami/d,news-bootstrap/