Nowe wystawy czasowe w Lubuskim Muzeum Wojskowym

W środę, 5 lutego br., w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie otwarto dwie ekspozycje czasowe pt. "Świeże róże pod Verdun. W 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej" - wystawa fotograficzna oraz "Sztuka okopowa" - ze zbiorów Artura Brodziuka.

W uroczystym otwarciu wystaw uczestniczyli m.in. Ireneusz Plechan - Starosta Powiatu Zielonogórskiego, Adam Jaskulski - Wójt Gminy Świdnica, Mariusz Zalewski - Wójt Gminy Zielona Góra oraz przedstawiciele 5 Pułku Artyleryjskiego z Sulechowa, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza.

W trakcie wernisażu krótkie przemówienia wygłosili Piotr Dziedzic dyrektor Lubuskiego Muzeum Wojskowego oraz kuratorzy wystaw Tadeusz Blachura i Jarosław Sobociński.

Obie wystawy będą prezentowane w Lubuskim Muzeum Wojskowym do maja 2014 roku.