Nawiązanie współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Powiatem Sprewa – Nysa (Spee- Neiβe)

W dniu 14.02.2019 r. odbyło się spotkanie starostów powiatów Zielonogórskiego i Sprewa – Nysa Krzysztofa Romankiewicza oraz Haralda Altekrügera, mające na celu wznowienie i zacieśnienie współpracy między powiatami.

Obustronnie zarysowana została wizja współpracy na płaszczyznach organizacji wymiany dzieci
i młodzieży, organizacji imprez kulturalnych i sportowych a także wspólnego działania między starostwami w ochronie zdrowia i pomocy społecznej.

Jednym z głównych tematów spotkania było omówienie wspólnej strategii w ramach Euroregionu Sprewa – Nysa –Bóbr oraz ustalenie nowych celów i możliwości współdziałania.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze i znalazł się czas aby wspomnieć o wydanej kilka lat temu przez stronę Niemiecką książki, o belgijskim architekcie Henrym van de Velde – twórcy obecnego budynku DPS w Trzebiechowie. Poruszony został również temat
15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na koniec Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz zaprosił gości z powiatu partnerskiego Sprewa – Nysa na wspólne świętowanie 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego, które odbędzie się na koniec maja 2019 r.