Muzyczny Przytok

31 sierpnia 2013 o godz.17.00 na dziedzińcu Pałacu w Przytoku odbyły się drugie Spotkania Muzyczne pod hasłem "Muzyka łączy pokolenia" w wykonaniu Świebodzińskiej Orkiestry Dętej pod wodzą kapelmistrza i zarazem puzonisty Remigiusz Rabiegi.

Stowarzyszenie Miłośników Przytoku po raz kolejny zaprosiło mieszkańców i gości na muzyczną ucztę. Na plenerowej scenie, z przepięknym przytockim pałacem w tle zaprezentowali się duzi i mali instrumentaliści w towarzystwie tańczących dziewcząt z pomponami i buławami. Wśród wielu znakomitych gości przybyli min. Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan oraz ksiądz proboszcz z Zaboru Ryszard Walner.

- W trakcie naszych występów zapraszamy publiczność do podróży w czasie, podczas której usłyszeć można utwory różnych gatunków i z różnych czasów. W klimacie wakacyjnym przeniesiemy się na moment do Ameryki Południowej, by zatańczyć cza-czę, przypomnimy sobie zmagania „Pretty Woman", czy Tewje ze „Skrzypka na dachu". Ponadto ruszymy
w podróż po „Polskich drogach", by przegonić „Czarne chmury", a dodatkowo panie zatańczą z zespołem ABBA „Dancing Queen", czy w rytmach disco „Y.M.C.A." Trafimy też do USA lat 40, by odpocząć przy swingu, w rytmie „I’m just a Gigolo", z Budką Suflera spotkamy się w „Takim Tangu", by ostatecznie wysłuchać „Fascynującego perkusisty" – wyliczali muzycy przed rozpoczęciem koncertu.

Jak zapewniali organizatorzy spotkania, zapowiadało się wspaniałe muzyczne spotkanie z orkiestrą, która już kilkakrotnie podbijała serca swojej publiczności. To wyróżnienia podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie, Nagroda Publiczności, zdobyta podczas międzynarodowego festiwalu "Gronalia" w Grodzisku Wielkopolskim i miłe przyjęcie przez słuchaczy w Niemczech. Również w Przytoku lekka i rozrywkowa muzyka oraz taniec spodobały się publiczności – świadczyły o tym „bisy” na zakończenie oraz ciepłe komentarze gości po koncercie. Frekwencja po raz kolejny dopisała – szczególnie cieszy fakt dużego zainteresowania wydarzeniem nowych mieszkańców gminy Zabór.

Serdeczne podziękowania należą się pani Grażynie Płońskiej, dyrektor MOS w Przytoku, która po raz kolejny udostępniła zaplecze techniczne przytockiego pałacu. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Gminy Zabór oraz sponsorów. Podziękowania kierujemy min. do pana Dariusza Wójcika, właściciela Agencji Reklamowej Art Design Zielonej Góry za bezpłatne przygotowanie oprawy graficznej wydarzenia, do członków i sympatyków Stowarzyszenia Miłośników Przytoku, którzy pomogli w przygotowaniu koncertu i ugościli członków orkiestry swoimi wypiekami oraz do miesięcznika „Życie nad Odrą”, które objęło koncert patronatem medialnym.

Tak napisano o inauguracyjnym ubiegłorocznym koncercie: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,12726225.html

Daria Landzwojczak-Sobiech

prezes Stowarzyszenia Miłośników Przytoku