Wybór języka
powrót

Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w piłce siatkowej

17 stycznia br., w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w piłce siatkowej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W zawodach udział wzięły reprezentacje kobiet i mężczyzn z sulechowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Liceum Ogólnokształcącego. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie. W meczu o pierwsze miejsce gospodynie pewnie pokonały swoje koleżanki z CKZiU 2-0 w setach 25-18, 25-14. W meczu panów było znacznie więcej emocji. Gospodarze po  wygraniu pierwszego seta 25-14, w drugim secie dość niespodziewanie przegrali po zaciętej końcówce 24-26. Tie-break również dostarczył sporych emocji, ale tym razem to licealiści okazali się lepsi wygrywając trzecią partię 15-12 a całe spotkanie 2-1.

Skład LO kobiety: Natalia Nowakowska, Dominika Rowicka, Ewelina Siutkowska, Anna Kordzińska, Elżbieta Wałęsa, Anna Konopielko, Gabriela Kaczmarek, Aleksandra Sommer.

Skład LO mężczyźni: Mateusz Migdał, Maxymilian Klee, Aleksander Jaśniewicz, Adam Wozniak, Jacek Adamowycz, Jakub Matuszczak, Hubert Olejniczak, Kornel Wiktorowicz.

Trener – Karolina Madejska

informacje opracował:

Jarosław Łukaszkiewicz

Siatkarski Ośrodek Szkolny LO Sulechów

Więcej informacji o Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w module Sport.