Mistrzostwa Europy Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w Drzonkowie

Zielonogórski Klub Sportowy w dnia 11-17.07.2013, będzie gościł na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, uczestników Mistrzostw Europy Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek w Pięcioboju Nowoczesnym organizuje Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków oraz Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie przy współpracy z Polskim Związkiem Pięcioboju Nowoczesnego. Impreza ta jest kontynuacją wielu ważnych wydarzeń sportowych które miały miejsce w Drzonkowie w latach ubiegłych tj. Mistrzostw Europy Juniorów w roku 2011, Mistrzostw Świata Juniorów w roku 2012.

W  obecnych Mistrzostwach Europy bierze udział 113 osób 60 zawodników i 53 zawodniczek z 19 państw. Oprócz Polski  w międzynarodowej imprezie udział biorą zawodnicy z Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech, Rosji, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Bułgarii, Ukrainy, Szwajcarii, Estonii, Austrii i Białorusi.

Nasza reprezentacja liczy 8 osób. Wśród pań znajdują się zawodniczki z różnych klubów. Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków reprezentuje zawodniczka Natalia Kożuchowska , natomiast panów reprezentują Szymon  Staśkiewicz ,Bartosz Majewski oraz Przemysław Kryczka. Pozostali reprezentanci  Remigiusz Golis, Aleksandra Skarzyńska,  Katarzyna Wójcik, Oktawia Nowacka to zawodnicy klubów warszawskich.

W roku 1981 w Drzonkowie były  organizowane Mistrzostwa Świata Seniorów, które wygrał Janusz Pyciak-Peciak , a w roku 1988 w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorek gdzie złoty medal zdobyła zawodniczka Lubuskiego Klubu Sportowego Lumel  Dorota Nowak-Idzi.  W roku 2005 po raz trzeci Polska otrzymała pozwolenie na organizację tak ważnej imprezy jak Mistrzostwa Świata w Warszawie.