Mamy ponad 22 miliony na drogi powiatowe i gminne!

W środę, 25 maja br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Stanisław Okopień oraz Skarbnik Powiatu Edyta Dwojak, a także burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu zielonogórskiego podpisali umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Przypomnijmy, że w dniu 17 maja 2016 roku Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził listę rankingową operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zatwierdzenie listy operacji przez Zarząd Województwa Lubuskiego pozwolił na podpisanie umów z Beneficjentami, do wysokości limitu środków dostępnych dla Województwa Lubuskiego tj. 17 196 824 €. Mając na względzie średni kurs Euro z dnia 28 kwietnia 2016 roku publikowany przez EBC 4,3880 zł/1 euro, daje to kwotę dostępnego limitu 75 459 663,71 zł. Wnioskowana kwota pomocy 120 pozytywnie ocenionych wniosków, które uzyskały minimum 9 pkt, wynosi 73 875 318,00 zł.

Z analizy listy rankingowej wynika, że całkowita wartość inwestycji na terenie powiatu zielonogórskiego wyniesie 22 536 239,29 zł, w tym dofinansowanie z PROW – 14 180 709,00 zł.

Do współfinansowania „Budowy lub modernizacji dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” zakwalifikowano w sumie  aż 21 inwestycji zgłoszonych przez Powiat Zielonogórski i gminy z terenu powiatu zielonogórskiego. Wykaz tych inwestycji prezentujemy w poniższej tabeli.