MODERNIZACJA POBOCZA W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 1198F W SOŁECTWIE RADOWICE

W dniu 23 listopada 2020 r. przeprowadzony został odbiór końcowy inwestycji pn. „Modernizacja pobocza w ciągu drogi powiatowej nr 1198F w m. Radowice”. W ramach zadania kostką betonową zostało utwardzone pobocze drogi asfaltowej o długości 253 mb i szerokości 1,5 mb. Prace były realizowane w okresie od 5 do 16 listopada 2020 r. Wykonawcą robót była firma Zakład Melioracyjno-Budowlany „MEL-BUD” Ryszard Tarnowski z Sulechowa. Łączny koszt zadania to 98 738,25 zł.

Realizacja zadania została poprzedzona zawarciem umowy pomiędzy Powiatem Zielonogórskim a Gminą Trzebiechów, w ramach której Gmina udzieliła ze swojego budżetu Powiatowi pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 30 000,00 zł.

Dzięki realizacji zadania w zdecydowanym stopniu poprawi się bezpieczeństwo osób korzystających z przedmiotowej drogi, ponieważ piesi będą mogli komfortowo dotrzeć
do przystanku autobusowego, dzieci z rodzicami do placu zabaw, natomiast kierujący pojazdami mechanicznymi miną się bezproblemowo.

W odbiorze uczestniczyli:

Ze strony Powiatu Zielonogórskiego

Mirosław Andrasiak – Członek Zarządu Powiatu

Agnieszka Stelmasik – Dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg

Jarosław Judziński – inspektor nadzoru budowlanego

Ze strony Gminy Trzebiechów

Bartłomiej Cybulski – Zastępca Wójta Trzebiechowa

Ze strony Wykonawcy

Ryszard Tarnowski – Właściciel

oraz w odbiorze towarzyszyli:

Aleksandra Szubert – Radna Powiatu Zielonogórskiego

Daniel Wiktorowicz – Radny Gminy Trzebiechów