Lubuski Festiwal Piosenki – Scena Dziecięca Czerwieńsk 2018

13 kwietnia 2018 r. w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki, organizowane w ramach przeglądów PRO ARTE 2018. Wykonawców, organizatorów oraz Radę Artystyczną  powitał Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy występowali w dwóch kategoriach, jako soliści i zespoły, do których od tegorocznej edycji zaliczane są również duety. Nominację do etapu wojewódzkiego, przyznaną przez Radę Artystyczną otrzymała

w grupie solistów:

• Noemi Śliwińska z Sulechowskiego Domu Kultury,
  • Weronika Kubik z Sulechowskiego Domu Kultury,
  • Patrycja Michalska ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku,

w kategorii zespołów:

• duet – Patrycja Michalska i Małgosia Żmuda ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku.

Piątek trzynastego okazał się łaskawy dla wyróżnionych:

• Natalii Nowackiej ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy,
  • Zuzanny Paprzyckiej ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku,
  • Wojciecha Lebiody z Przedszkola w Czerwieńsku,
  • Wiktorii Paprzyckiej z MGOK w Czerwieńsku,

jak również dla zespołu „Tęcza” ze Szkoły Podstawowej w Nietkowie.

Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę, zaś nominowani otrzymali drobne nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy, a nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia 18 maja 2018 roku w Przytocznej na szczeblu wojewódzkim!