Lubuski Dziecięcy Festiwal Piosenki - przegląd powiatowy

W środę, 9 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku, podczas powiatowych eliminacji Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki prezentowali się soliści i zespoły muzyczne.

52 uczestników - podzielonych na dwie grupy wiekowe (roczniki 2004-2007 oraz dzieci młodsze oraz roczniki 2001-2003) i zespoły muzyczne, walczyło o uzyskanie nominacji do przeglądu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się już 10 maja br. w Międzyrzeczu.

Wśród wyróżnionych w najmłodszej grupie wiekowej znaleźli się Jagoda Ziółkowska z Bogaczowa i Leon Komar z Czerwieńska, natomiast w drugiej grupie Jury Konkursowe wyróżniło Darię Menderę z Sulechowa i Wiktorię Zawadę ze Słonego. Ponadto nagrodzono "Dzieci Mazowsza" z Czerwieńska, "Rezonans" z Nietkowa oraz Zespół z Sulechowa w składzie: Roksana Grązka, Monika Skrzypczak, Antoni Matuszewski i Alex Chwojnicki.

Nominacje do etapu wojewódzkiego przyznano:
- w I grupie wiekowej Julii Krochmal z Sulechowa,
- w II grupie wiekowej Jakubowi Bończykowi z Czerwieńska i Jagodzie Wojsznis ze Słonego,
- w kategorii zespołów "Trzy plus Dwa" z Czerwieńska.

Dziękujemy za fantastyczne prezentacje i życzymy powodzenia w przeglądzie wojewódzkim!