Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie z tytułem Wicemistrza Polski w unihokeju!

Historyczny sukces osiągnęła żeńska drużyna unihokeja z Liceum Ogólnokształcącego im.rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie na Ogólnoplskiej Licealiadzie w Elblągu. Sulechowianki wywalczyły srebrny medal i zostały wicemistrzyniami Polski!

Zespół Marcina Grześkowiaka dochodząc to fazy finałowej turnieju musiał rozegrać 3 spotkania systemem ,,każdy z każdym". W pierwszym meczu fazy finałowej uległ aktualnemu Mistrzowi Polski Szkół Średnich zespołowi LO Zbąszyń po zaciętym spotkaniu 5:3. Następnie przy ogłuszającym dopingu całej widowni pokonał jednego z faworytów o złoto – mistrza województwa podkarpackiego zespół ZS nr 2 Dębica 3:1. Na koniec sulechowianki w walce o medal stoczyły prawdziwą wojnę z zespołem gospodarzy turnieju ZSL Morąg wygrywając 2:0 i zapewniając sobie historyczny tytuł Wicemistrza Polski Szkół Średnich. Warte odnotowania jest to, że najlepszą bramkarką mistrzostw została Anna Świtała z Sulechowa.

Oto co po sukcesie powiedział trener Marcin Grześkowiak :

"Rok temu jechaliśmy w roli ,,Kopciuszka". Sprawiliśmy ogromną sensację i zdobyliśmy brąz . W tym roku nikt nie zadawał pytań, gdzie leży Sulechów. Nikt nie chciał na nas trafić i spotkać się w walce o medale. Graliśmy swoje  a dziewczyny konsekwentnie realizowały założenia taktyczne. Przed decydującymi spotkaniami o medal powiedziałem: dziewczyny rok temu był brąz, teraz nie ma odwrotu idziemy piętro wyżej - one odpowiedziały walka, walka,walka. No i mamy historyczny sukces szkoły w Ogólnopolskiej Licealiadzie w postaci srebra. Jestem dumny z osiągniętego sukcesu. Dla samego Sulechowa, powiatu i województwa to ogromny sukces i promocja regionu. Chciałbym podziękować wszystkim za okazaną pomoc, a szczególne podziękowania skierować do władz Starostwa Powiatowego i Dyrektor Beaty Leśniak, bez których wsparcia i całkowitego zaangażowania sukces byłby niemożliwy.... Dziewczyny i trener serdecznie DZIĘKUJĄ !!!

Na tym ogromnym sukcesie żeński zespół unihokeja Liceum Ogólnokształcącego im.rotmistrza Witolda Pileckiego nie poprzestał. Dwa dni po Mistrzostwach Polski obronił w Gorzowie Wielkopolskim tytuł Mistrza Województwa w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży pokonując kolejno drużyny:  LO I Gorzów Wlkp. 3:0, LO V Zielona Góra 4:2, ZSE Gorzów Wlkp.5:0 i ZSP Sława 10:0.

Skład srebrnej drużyny: Anna Świtała, Paulina Buchcik, Magdalena Konstanty, Nikola Brychcy, Anna Kordzińska, Weronika Borek, Agata Gorockiewicz, Monika Cicha, Jagoda Kubik, Natalia Opic, Aleksandra Skrężyna, trener-Marcin Grześkowiak.