Kreatywny Powiat Zielonogórski na Dniach Województwa Lubuskiego

Jak informowaliśmy kilka dni wcześniej Powiat Zielonogórski został wyróżniony w konkursie „Festiwal Kreatywny Powiat”, który odbył się w ramach Dni Województwa Lubuskiego.

Pomysł promowania Powiatu Zielonogórskiego na Bulwarze Nadwarciańskim w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 30 czerwca br. przez pracowników Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie oraz członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości  okazał się strzałem w dziesiątkę! Stoisko promujące Powiat Zielonogórski cieszyło się ogromną popularnością. Muzeum udostępniło dla zwiedzających zabytkowy transporter opancerzony BTR-152, samochód Gaz 69 AM oraz motocykl  K-750. Około 1000 osób zwiedziło od wewnątrz wszystkie pojazdy, a niektórzy mogli się nawet przejechać zabytkowym samochodem po Gorzowie Wielkopolskim. Wielu zwiedzających skorzystało z możliwości zrobienia sobie zdjęcia w zabytkowych pojazdach z członkami stowarzyszenia ubranymi w mundury wojskowe z różnych epok.

Jeśli nie skorzystali Państwo z oferty Powiatu Zielonogórskiego podczas Dni Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie!