Kolejna edycja innowacyjnego program z zakresu edukacji wojskowej w sulechowskim liceum

Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Sulechowie uczestniczy w kolejnej edycji  „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Od września w obydwu edycjach programu udział wzięło 50 uczniów.

W grudniu 2018 r. na realizację programu liceum – za pośrednictwem Powiatu Zielonogórskiego – otrzymało od MON dotację rządową w wysokości 32.500 zł z przeznaczeniem na zakup 50 kompletów „Indywidualnego pakietu wyposażenia ucznia klasy mundurowej”, w skład którego wchodzi:

-       bluza i spodnie munduru polowego (w kamuflażu pantera),

-       koszulka T-SHIRT w kolorze jednolitym dla szkoły,

-       beret,

-       zestaw oznak regulaminowych do umundurowania,

-       bluza ocieplana typu polar.

Dodatkowo Powiat Zielonogórski przeznaczył na realizację programu kwotę 8.125 zł, która zostanie wykorzystana w roku 2019 r., na rozszerzenie oferty kształcenia w klasach wojskowych, co na pewno przyczyni się do uatrakcyjnienia i urozmaicenia zajęć z „Edukacji wojskowej”.