„Inicjowanie, wspieranie i rozwój transgranicznych partnerstw – etap 2”

8 grudnia w Parku Księcia Püklera w Bad Muskau Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski uczestniczył w konferencji  podsumowującej projekt „Inicjowanie, wspieranie i rozwój transgranicznych partnerstw – etap 2“  realizowanego przez Euroregiony „Sprewa – Nysa – Bóbr“ i Neisse e.V.

W spotkaniu, które prowadził Prezes Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" Czesław Fiedorowicz udział wzięło około 100 osób. Wśród nich, oprócz Starosty Zielonogórskiego i Burmistrza Kargowej – Jerzego Fabisia znaleźli się włodarze samporządów ze strony polskiej i saksońskiej, a także przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz innych instytucji z terenu pogranicza lubusko-saksońskiego.

Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać przykłady dobrych praktyk polsko-niemieckiej współpracy.  Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielili się partnerzy:  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urzędy Leśne powiatów Görlitz i Bautzen,  Rietschen i Iłowa, Powiat Zielonogórski  i partnerzy saksońscy, Żary i Weißwasser O.L.. oraz Weißenberg i Kargowa.

Uwieńczeniem spotkania w Bad Muskau były warsztaty, dotyczące rozwoju turystyki na pograniczu Regionu Weißwasser/O.L. i Województwa Lubuskiego.