I Piknik Rodzinny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie

Na początku czerwca br., Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie zainicjował nową formę spotkań z rodzinami uczniów ośrodka i społecznością miasta i okolic i zorganizował I Piknik Rodzinny, na którym można było zasięgnąć informacji o etapach edukacyjnych w ośrodku, formach pomocy i terapii skierowanych dla uczniów.

W przygotowaniu imprezy zaangażowani byli wszyscy pracownicy ośrodka, nauczyciele, wychowawcy, terapeuci i specjaliści, uczniowie i wychowankowie oraz ich rodziny.  Imprezę wspomogły zakłady i firmy działające na terenie Gminy Sulechów, osoby prywatne oraz zespół muzyczny Black&White. Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Lubuska.

Uroczystego otwarcia Pikniku dokonał Starosta Zielonogórski wraz z Dyrektor SOSW w Sulechowie Dagmarą Zientek. Program uświetniły występy muzyczno-ruchowe dzieci, terapeutów i wychowawców. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z punktów informacyjno-promocyjnych i medycznych oraz odwiedzić stoiska plastyczne, tatuażu, malowania twarzy, zabaw sportowych, oraz kulinarne. Obsługę stanowisk prowadzili wychowawcy, uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Zawodowej funkcjonujących w Ośrodku.

Festyn wspomogli także żołnierze z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii. Można było postrzelać do celu, przejść kurs pierwszej pomocy lub zostać pasażerem wozu wojskowego. Całość dopełniła wspaniała zabawa pod chmurką przy akompaniamencie zespole Black&White.

Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim uczestnikom i sponsorom i już dziś zapraszają za rok na kolejny Piknik Rodzinny!