HIT Promocji Regionu 2013 dla Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze!

W czwartek, 20 lutego br., w Zielonogórskiej Palmiarni odbyła się uroczysta gala X-Jubileuszowej edycji Konkursu „Lubuski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2013”

Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze otrzymało HIT Promocji Regionu 2013. Ponadto wśród reprezentantów powiatu zielonogórskiego wyróżnienia wręczono:

• Gminie Kargowa - HIT 2013 II stopnia za organizację cyklu imprez Festiwalu filmu i teatru "Kozzi Gangsta Film",
  • Gminie Czerwieńsk -  Kryształowy HIT 2013 za dynamiczny rozwój Gminy Czerwieńsk poprzez pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych, realizację licznych projektów ze szczególnym uwzględnieniem projektu - "Internet dla mieszkańców Gminy Czerwieńsk - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu",
  • PPHU Gastro-Tar inż. Jan Tarczewski w Starym Kisielinie - Rubinowy HIT 2013 z Gwiazdą za dynamikę rozwoju firmy poprzez zwiększenie eksportu produktów.

Współorganizatorami tegorocznego konkursu byli starostowie województwa lubuskiego, Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów i Kooperantów. Patronat nad konkursem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak oraz Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch. Przewodniczenie Kapitule Konkursu przyjął Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan.

Konkurs „Lubuski Gospodarczo-Samorządowy HIT” od 2003 roku wyłania i promuje szczególnie wartościowe dokonania gospodarcze, organizacyjne, samorządowe i ekologiczne lubuskich firm, samorządów i instytucji. Konkursową kapitułę tworzą głównie współorganizujący to przedsięwzięcie przedstawiciele starostw oraz urzędów miast i gmin. Konkurs HIT jest równolegle organizowany od osiemnastu lat w Wielkopolsce, od lat czternastu w województwie kujawsko-pomorskim i od dziesięciu lat na Pomorzu.

Uczestnictwo w konkursie „Lubuski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2013” jest rodzajem wyróżnienia, a zdobycie laurów konkursowych powinno być skutecznym narzędziem autopromocji. Tytuły HIT 2013 uzyskane w konkursie wraz z prawem do posługiwania się ich graficznymi odpowiednikami w obiegu gospodarczym są świadectwami wysokiego poziomu jakościowego produktów i usług.