Wybór języka
powrót

Festiwal Zawodów w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sulechowie - finał Turnieju League of Legends

Z inicjatywy uczniów Technikum im. Władysława Sikorskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie - przyszłych informatyków, przy współpracy nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz dyrekcji szkoły 14 marca 2019 r. został rozegrany finał turnieju LOL (League of Legends).

To już druga edycja turnieju. W pierwszej uczestniczyli tylko uczniowie CKZiU w Sulechowie. Tegoroczna miała już zasięg ogólnopolski. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z wielu szkół i miejscowości, m.in.  z Sulechowa, Zielonej Góry, Nowej Soli, Poznania, Szczecina. Mecze były rozgrywane w weekendy w formie ligi internetowej, od listopada 2018 r. do marca 2019 r. Udział wzięły 24 drużyny, czyli ponad 120 osób.

Rozgrywki finałowe miały miejsce podczas Festiwalu Zawodów – dni otwartych CKZiU, w ramach których szkoła gościła uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu zielonogórskiego. Młodzi goście z zainteresowaniem przyglądali się rozgrywkom prowadzonym na żywo i wyświetlanym na dużym ekranie w dekoracji imitującej scenerię gry League of Legends.

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Sulechowa, Powiat Zielonogórski oraz Ikea sp. z o.o. zwycięskim drużynom wręczyli dyrektor CKZiU w Sulechowie Jerzy Rozynek oraz Wicestarosta Powiatu Zielonogórskiego Tadeusz Pająk.