Eliminacje powiatowe Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki

Sulechowski Dom Kultury gościł 13 kwietnia młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego. Młodzi ludzie prezentowali swój talent wokalny na szczeblu powiatowym Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki - organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2015.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych: roczniki 1999-2001 oraz 1990-1998. Rada Artystyczna w składzie Maciej Sławny (Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze), Wiesław Szandurski (Sulechowski Dom Kultury) i Marta Surowiec (Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze) wyróżniła: Elizę Kamińską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, Daniela Hutora z Gimnazjum nr 3 w Sulechowie oraz Krystiana Krakowskiego z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku.

Nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 7 maja br. w Sulechowie uzyskali: Iga Kumka z Gimnazjum nr 2 w Sulechowie oraz Roksana Czerniec i Michał Homziuk z Gimnazjum w Czerwieńsku (wszyscy z grupy wiekowej 1999-2001).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy, a nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!