Dzień Publicznych Służb Zatrudnienia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze

W czwartek, 26 stycznia br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Czesław Hołołub, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze Waldemar Stępak oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Zielonej Górze Stanisław Domasz-Domaszewicz uczestniczyli w święcie Publicznych Służb Zatrudnienia zorganizowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze.

Na wniosek Edmunda Prekurata Dyrektora PUP Starosta Zielonogórski wyróżnił pracowników z najdłuższym ogólnym stażem pracy oraz tych, którzy pracują w publicznych służbach zatrudnienia ponad 20 lat.

Edmund Prekurat w swym wystąpieniu serdecznie podziękował wszystkim pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy za ich zaangażowanie w wypełnianie obowiązków oraz przedstawił wyróżnienie, jakie od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej otrzymał zielonogórski PUP za skuteczne działania aktywizacyjne podejmowane wobec osób bezrobotnych w województwie lubuskim w 2016 roku.

Dzisiejsze święto upamiętnia podpisanie Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami, w dniu 27 stycznia 1919 roku, przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Obecnie dokument ten jest powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/powiat.zielonogorski/photos/?tab=album&album_id=488254087965021