Wybór języka
powrót

Dzień Patrona w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego

31 maja 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego odbyło się święto z okazji Dzień Patrona. 10 listopada 2015 r. liceum dołączyło do grona szkół noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Obecna na uroczystości córka rotmistrza, Zofia Pilecka, podkreśliła, że patron to nie tylko strażnik wartości, ale przede wszystkim przyjaciel.

Na początku uroczystości goście wysłuchali jednego z wielu utworów poświęconych rotmistrzowi, przepięknej „Ballady o rotmistrzu Pileckim”. Specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja multimedialna przedstawiająca życiorys naszego patrona.
Punktem kulminacyjnym było wystąpienie Julki Kędzierskiej, która wykonała makietę ukazującą ucieczkę Pileckiego z obozu zagłady w Oświęcimiu. Opowiedziała jak rotmistrz znalazł się w tym obozie i jak zrealizował plan ucieczki.
W tym roku po raz kolejny liceum było reprezentowane na zjeździe szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Wrażenia z tego spotkania przedstawiła p. Agnieszka Lickindorf.
Na podsumowanie uroczystości uczniowie liceum przygotowali mini konkurs wiedzy o Pileckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę ryngraf, czyli ozdobny medalion, który nosili żołnierze podziemia niepodległościowego. Obchody Dnia Patrona zakończyło wystąpienie p. dyrektor, Beaty Leśniak.

materiały i zdjęcia: facebook.com/losulechow