Dożynki Powiatowo-Gminne w Klenicy 2019 - relacja

Dnia 31 sierpnia 2019 r. odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne w Klenicy gm. Bojadła.

Wydarzenie rozpoczęło się koncertem organowym  Juliana Tatarynowicza i dożynkową Mszą Świętą w Kościele NNMP w Klenicy. Po zakończonej Mszy Św. goście przeszli korowodem na boisko szkolne, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy. Nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród przez Wicestarostę Zielonogórskiego, Tadeusza Pająka m.in. za „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. W kategorii tradycyjnej zwyciężyła Gmina Nowogród Bobrzański miejscowość Wysoka, natomiast współczesnej Gmina Sulechów miejscowość Kalsk.

Odznaczeni zostali również Najaktywniejsi Sołtysi Powiatu Zielonogórskiego oraz wyróżnieni Rolnicy za swoje osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa w Powiecie Zielonogórskim.

Zapewniono wiele atrakcji – od wystawy gołębi po huczny pokaz rycerski. Odbyły się występy muzyczno – artystyczne a na koniec pięknego słonecznego dnia, goście mogli uczestniczyć w koncercie zespołu IMPERIUM a następnie w zabawie tanecznej DJ’a PITERA.