Dorota Świeniewicz gościem Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie!

5 grudnia 2013 o godz. 11.00 w sali gimnastycznej szkoły odbyło się spotkanie uczniów i zawodniczek z Siatkarskiego Ośrodka Sportowego z Dorotą Świeniewicz- wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce, która w 2003 i 2005 roku z drużyną zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy.

Po zakończeniu kariery sportowej Dorota Świeniewicz zaangażowała się w działalność charytatywną, zakładając Fundację, która ma na celu umożliwienie zdolnym, młodym ludziom rozwijanie swojego talentu sportowego. Podstawowym celem działalności powołanej Fundacji jest wspomaganie i finansowe wsparcie  uzdolnionych dzieci i młodzieży w zakresie ich rozwoju sportowego.

W spotkaniu uczestniczył Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski , Edwin Łazicki- Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego, Roman Rakowski- Burmistrz Sulechowa, dyrektorzy sulechowskich szkół oraz inni zaproszeni goście. Wszyscy mieli okazję wysłuchać historii sportowej kariery Doroty Świeniewicz, a po rozmowie z uczniami obejrzeć pokazowy trening w wykonaniu uczennic klas sportowych Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie, prowadzonych w ramach powołanego Siatkarskiego Ośrodka Sportowego. Oczywiście Pani Dorota z przyjemnością wzięła udział w treningu i wraz z zawodniczkami zaprezentowała swoje siatkarskie umiejętności!

Po krótkim meczu klas sportowych, na zakończenie spotkania każdy mógł zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z Dorotą Świeniewicz.

Więcej o Fundacji Doroty Świeniewicz:  http://swieniewicz.org