Absolutorium dla Zarządu Powiatu Zielonogórskiego za 2014 rok

We wtorek, 30 czerwca w Szpitalu Rehabilitacyjno- Leczniczym dla Dzieci SPZOZ w Wojnowie odbyła się IX zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego, na której radni - po rozpatrzeniu sprawozdania finansowego Zarządu Powiatu Zielonogórskiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu  w roku 2014 oraz zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze o ww. sprawozdaniu, jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium za rok 2014.

Radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Szpitala Rehabilitacyjno-Leczniczego dla Dzieci Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wojnowie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie. Ponadto rada podjęła uchwały w sprawie zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Zielonogórskiego za I półrocze, informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć oraz informacji o przebiegu wykonania planu finansowego samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej za I półrocze, udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Trzebiechów i wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu.

Na sesji uchwalono również przystąpienie do partnerstwa z gminami powiatu zielonogórskiego w realizacji projektu pod nazwą ”e-Geodezja Powiatu Zielonogórskiego”, zatwierdzono Regulamin Rady Społecznej działającej w Szpitalu Rehabilitacyjno-Leczniczym dla Dzieci SP ZOZ w Wojnowie i  w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulechowie.

Rada podjęła też uchwały w sprawie nadania honorowych wyróżnień Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego, a także powierzenia gminom: Kargowa, Czerwieńsk i Bojadła zadania własnego Powiatu Zielonogórskiego w zakresie zimowego utrzymania dróg powiatowych w tych gminach.

Zatwierdzono także zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu, uchwały budżetowej na 2015 rok oraz „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”.