1% podatku na dowolną organizację pożytku publicznego - zdecyduj komu dasz swoje wsparcie!

Od 15 lutego możliwe będzie rozliczanie podatku PIT za 2020 rok.Warto skorzystać przy tym ze strony https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ i pamiętać o przekazaniu 1% podatku na dowolną, wybraną przez siebie organizację pozarządową. Każdy z nas może zdecydować, która organizacja pożytku publicznego otrzyma nasze wsparcie.

W każdej dziedzinie naszego życia działają organizacje pozarządowe budując społeczeństwo obywatelskie. Pomagają, uczą, bawią a nawet spełniają marzenia.

W ramach promowania i popularyzowania ich dokonań na terenie Powiatu Zielonogórskiego, Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego wspólnie z samorządem, powiatowym, prowadzi akcję promocyjną na rzecz pozyskiwania 1% podatku dochodowego w celu wsparcia finansowego organizacji pozarządowych.

Na stronie internetowej każdej gminy zamieszczone są wykazy podmiotów współpracujących z daną gminą na rzecz jej mieszkańców, które posiadają status organizacji pożytku publicznego – KRS.

Zachęcam mieszkańców Powiatu Zielonogórskiego do przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pozarządowej.

Przewodnicząca PRDPPRomualda Jarecka-Cieślak