Dzień pracownikia samorządowego

27.05.2019

W dniu 18 maja 2019 roku odbył się piknik  z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego pod hasłem „ Podziel się domem. Zostań rodziną zastępczą”. Wydarzenie miało miejsce na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku.

XIII Europejska Noc Muzeów, w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, była z całą pewnością nie lada gratką dla miłośników militariów, rodzin z dziećmi, pasjonatów historii i każdego, kto miał okazję być i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Władze powiatu zielonogórskiego zaniepokojone sytuacją uczniów z terenu powiatu zielonogórskiego podejmują działania dotyczące rekrutacji do zielonogórskich szkół.

Pismo Starosty Zielonogórskiego do Minister Edukacji Narodowej oraz odpowiedź Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim w załączeniu poniżej.

W Świdnicy, z inicjatywy wójta Krzysztofa Stefańskiego, odbyło się spotkanie z udziałem Pawła Mierzwiaka, burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego, Krzysztofa Romankiewicza, starosty zielonogórskiego, Krzysztofa Słapczyńskiego, dyrektora delegatury Lubuskiego Kuratorium Oświaty, a także zaniepokojonych rodziców uczniów, którzy w tym roku kończą gimnazja i podstawówki.

16 maja br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się VII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2019 roku grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie zainteresowanej naukami humanistycznymi wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Zielonej Góry. Odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek uczelnianych w kraju.