W dniu 12 października br. w Ośrodku Rekreacji i Sportu  „Bunkier” w Świdnicy rodziny zastępcze powiatu zielonogórskiego oraz organizatorzy - pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze świętowali wspólnie „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Dn. 15 października br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul .Piaskowej 53 odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej, podczas którego zostali wyróżnieni nauczyciele i dyrektorzy szkół z Powiatu Zielonogórskiego za swoją wieloletnią oraz efektywną pracę.

Wspólnie spędzony czas umilił występ teatralny uczniów i absolwentów CKZiU.

14.10.2019

Dnia 10 października br. rozpoczął się Kongres Gospodarczy, który miał miejsce w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Tematem Lubuskiego Kongresu Gospodarczego był rozwój Polski i Regionu Lubuskiego, ochrona środowiska, nowoczesne technologie, rozwój przedsiębiorczości oraz winiarstwo. W Kongresie wzięli udział lubuscy przedsiębiorcy , samorządowcy oraz przedstawiciele świata nauki.

fot. lubuskie.pl

Dnia 9 października br. odbyło się spotkanie z Głównym Geodetą Kraju dr hab. Waldemarem Izdebskim, którego założeniem był projekt „Regionalny Węzeł Infrastruktury Informacji Przestrzennej jako narzędzia monitorowania zmian w zagospodarowaniu przestrzennym wraz z e-usługami”.

Uczestnikami  spotkania byli : wicestarosta zielonogórski, Tadeusz Pająk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Robert Kostek oraz naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, Milena Nocoń.

fot. lubuskie.pl

10.10.2019 r. o godz. 13 w słynnej sali Domu Giełdy w Sztokholmie przyznano Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 dla Pani Olgi Tokarczuk.

fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Serdecznie zapraszamy na Lubuski Przegląd Senioralnych Zespołów Artystycznych, który odbędzie się 10.10.2019r. o godz. 11.00 w Sali Widowiskowej SDK Sulechów, al. Wielkopolska 3.

Będzie to impreza, której celem jest zaprezentowanie przez Seniorów różnych form artystycznych i kulturowych. Seniorzy będą mieli okazję pokazać swoje działania, inicjatywy lokalne oraz dziedzictwo historyczne a najważniejszym aspektem będzie wspólna integracja.