Zaproszenie na wystawę

12.09.2013

Już od piątku, 13 września br., zapraszamy do oglądania wystawy zorganizowanej w ramach projektu "Śladami Henry`ego van de Velde - turystyka transgraniczna".

31 sierpnia 2013 o godz.17.00 na dziedzińcu Pałacu w Przytoku odbyły się drugie Spotkania Muzyczne pod hasłem "Muzyka łączy pokolenia" w wykonaniu Świebodzińskiej Orkiestry Dętej pod wodzą kapelmistrza i zarazem puzonisty Remigiusz Rabiegi.

Koncert charytatywny dla pogorzelców

11.09.2013

Stowarzyszenie Regionu Cigacic zaprasza 15 września br. na godzinę 16.00 na koncert charytatywny na rzecz pogorzelców ze wsi Cigacice. Koncert rozpocznie się zbiórką pieniędzy dla poszkodowanych.

W dniach 5 i 6 września br. za sprawą zorganizowanej przez Powiat Zielonogórski i stowarzyszenie Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Śladami Henry`ego van de Velde – turystyka transgraniczna” Trzebiechów i Podlegórz gościł znamienite osoby ze świata kultury, sztuki oraz miłośników turystyki.

W pomieszczeniach partii SPD pod patronatem Pani Minister dr Martiny Münch w Cottbus (Siedziba SPD Cottbus i Spree-Neiße, Mühlenstraße 17, 03046 Cottbus), w dniu 11 września br., godz. 18.00 nastąpi otwarcie wystawy polskiej artystki malarki Agnieszki Kujawy-Bartosik z Zielonej Góry.

Już dzisiaj o 17.00 rozpoczynamy dwudniową Konferencję Naukową poświęconą dziełom Henry`ego van de Velde w Trzebiechowie. Konferencja jest jednym z elementów projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 oraz budżetu państwa, który Powiat Zielonogórski realizuje wraz z saksońskim partnerem- Stowarzyszeniem Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND.

Wspólna organizacja dorocznego święta rolników przez Powiat Zielonogórski i Gminę Bojadła okazała się strzałem w dziesiątkę. Doskonała współpraca samorządów zaowocowała w dniu 24 sierpnia br. świetnie zorganizowaną zabawą dla setek mieszkańców powiatu zielonogórskiego, którzy przybyli do Bojadeł na tegoroczne dożynki powiatowo-gminne.