18 grudnia odbyło się spotkanie jasełkowe pt: "Grajmy i Śpiewajmy Mu" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, rodzice, dzieci, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zielonej górze oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki.

Spotkanie otworzyła Pani Dagmara Zientek, dyrektor SOSW w Sulechowie, która przywitała zgromadzonych gości. Po krótkiej modlitwie rozpoczęło się przedstawienie przygotowane przez nauczycieli oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie.

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2019 r. poz. 511z późn. z,.) Przewodniczący Rady zwołał XVI sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 19 grudnia 2019 r. o godz. 9:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

Dnia 10 grudnia 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53, odbyła się XV Sesja Rady Powiatu.

Podmiot przekazujący komunikat – Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze

Osoba wyznaczona do kontaktu –  Pan Bartosz Hoder

tel. 68 45 27 585

Przyczyna podawania komunikatu – W dniu 12 grudnia br. zostanie  przeprowadzona  Głośna próba syren alarmowych Obrony  Cywilnej na terenie Powiatu Zielonogórskiego:

O godzinie 12.00 – Ogłoszenie alarmu

O godzinie 12.30 - Odwołanie alarmu

Obecny stan zagrożenia i obszar jego wystąpienia oraz prognozowany rozwój zagrożenia –

Określenie grupy osób, do których skierowany jest komunikat – Mieszkańcy Powiatu

Zielonogórskiego

Bioasekuracja jest w chwili obecnej najlepszą możliwą ochroną przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF.

Prezentujemy graficznie jak należy zachować zasadę bioasekuracji w gospodarstwie rolnym.

Pamiętajmy, tylko od nas i dyscypliny bioasekuracyjnej zależy powodzenie walki chorobą!

24 grudnia 2019 r. Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze NIECZYNNE