W dniu dzisiejszym, w budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, przy ul. Podgórnej 5 odbyła się konferencja prasowa, podczas której została zawarta umowa dotycząca rewitalizacji mostu w Cigacicach, pomiędzy reprezentującymi Powiat Zielonogórski, Starostą Zielonogórskim Krzysztofem Romankiewiczem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Zielonogórskiego Mirosławem Adrasiakiem, a przedstawicielem wykonawcy projektu renowacji konsorcjum firm PWB Inżynieria oraz Probudowa.com Sp. z o.o. z Wrocławia reprezentowane prze Pana Jacka Garbacza.

Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk uczestniczył w posiedzeniu Komisji Współpracy Zagranicznej i Promocji Województwa. Tym razem sejmikowa komisja spotkała się w Sulechowie, a w rozmowach wzięły udział także samorządy z terenu powiatu zielonogórskiego. Była to okazja do zaprezentowania osiągnięć i planów samorządów w zakresie transgranicznych inicjatyw.

Dnia 13 lutego 2020 roku o godz. 12:00, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się XVII Sesja Rady Powiatu.

W dniu 25 lutego 2020r.  od godz. 900 do godz. 1300, w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, ul. Piaskowa 53, odbędą się X Powiatowe Targi Edukacji i Pracy pod patronatem Starosty Zielonogórskiego,  na które serdecznie

z a p r a s z a my

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2019 r. poz. 511z późn. z,.) Przewodniczący Rady zwołał XVII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 13 lutego 2020 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

05.02.2020

Przypominamy iż nadal obowiązuje ZAKAZ WSTĘPU DO LASU na obszarze występowania Afrykańskiego Pomoru Świń.  ASF (Afrykański Pomór Świń) - BIOASEKURACJA Bioasekuracja jest w chwili obecnej najlepszą możliwą ochroną przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Pamiętajmy, tylko od nas i dyscypliny bioasekuracyjnej zależy powodzenie walki chorobą! PRZYPOMINAMY, ŻE JEDNĄ Z ZASAD PRZ BIOASEKURACJI JEST TO, ŻE NIE WOLNO WPUSZCZAĆ POSTRONNYCH OSÓB ORAZ POJAZDÓW NA TEREN GOSPODARSTWA

Spotkanie z hodowcami trzody chlewnej i drobiu z terenów Powiatu Zielonogórskiego w Kargowej

31.01.2020

Starosta Zielonogórski wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Natalią Wojniusz zaprasza wszystkich hodowców drobiu i trzody chlewnej na posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbędzie się w dniu 5 lutego o godz. 15:00 w m. Kargowa przy ul. Słodowej 2 (Mediateka).