Wybór języka
powrót

Aktualności

W dniu 28 listopada br. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego. Udział w niej wziął Zarząd Powiatu, ze Starostą Ireneuszem Plechanem na czele. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu- Edwin Łazicki.

więcej

Starosta Zielonogórski objął patronatem akcję, w której ponad 100 uczelni wyższych z 43 miast Polski łączy siły, aby pomóc chorym na raka krwi. Blisko 200 młodych ludzi odpowiedziało na apel Fundacji DKMS i zorganizuje 11 i 12 grudnia 2013 roku Dni Dawcy Szpiku na swojej Alma Mater.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 11-12 grudnia 2013
Godziny: 11:00-18:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie
Miejsce: Budynek A, parter sala 2
Adres: ul. Armii Krajowej 51, Sulechów

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcjach promocyjnych:

  • W czwartek tj. 05.12.2013 r. wolontariusze będą na sulechowskim rynku wręczać ludziom róże oraz cukierki i w ten sposób zachęcać do udziału w akcji.
  • W piątek 06.12.2013 r. odbędzie się prezentacja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, a w poniedziałek 09.12.2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Sulechowie dotycząca dawstwa szpiku.

O akcji poinformowano również przedszkola na terenie Sulechowa i przekazano im bajeczkę "Biedroneczka Klara".
Dzieci w ten sposób dowiedzą się co to jest białaczka i przygotują zaproszenia do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku dla swoich rodziców.

więcej

To było popołudnie pełne sztuki! W piątek, tuż po godzinie 16.00 w Piwnicy Win sulechowskiego zamku Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski otworzył drugą poplenerową wystawę prac uczestników niemiecko-polskiego projektu pt. "Kolory Europy 2013" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

 

 

 

więcej

W dniu 21 listopada 2013 o godz. 10;00, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, przy ulicy Piaskowej 53, odbędzie się międzynarodowa konferencja podsumowująca stan realizacji projektu ponadnarodowego „Model praktyk zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie opracowany w oparciu o doświadczenia partnera z Hiszpanii”, realizowanego w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. 

 

 

więcej

W poniedziałek, 18 listopada, w Barokowym Zamku w Königshain tuż po zakończeniu warsztatów zorganizowanych przez Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr” dotyczących współpracy i partnerstwa pomiędzy instytucjami z Wolnego Kraju Związkowego Saksonia i Województwa Lubuskiego, otworzyliśmy oficjalnie wystawę płócien ze zdjęciami dzieł Henry`ego van de Velde znajdujących się w Trzebiechowie.

 

 

więcej