Wybór języka
powrót

Aktualności

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze i jednostek organizacyjnych Powiatu Zielonogórskiego,
Drodzy Mieszkańcy Powiatu Zielonogórskiego,

Zwracam się do Państwa z apelem o włączenie się do akcji organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Aktualnie Centrum boryka się z wielkim problemem – brakuje krwi!

Stan magazynowy krwi w RCKiK w Zielonej Górze na dzień 24.07.2014

Aby wspomóc RCKiK w dniu 19 sierpnia 2014 r. (wtorek) w godzinach 9.00 – 14.00 na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim (ul. Podgórna 7, Zielona Góra) stanie specjalny „krwiobus”, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew i tym samym przyczynić się do uratowania niejednego ludzkiego życia.

Każdy Pracownik Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze lub jednostki organizacyjnej Powiatu Zielonogórskiego, który włączy się do tej szlachetnej akcji, po przedstawieniu zaświadczenia o oddaniu krwi, zostanie w tym dniu zwolniony od świadczenia pracy.

Sprawdź już dziś, czy możesz zostać dawcą krwi i włącz się do akcji!

                                                                                                                                             Starosta Zielonogórski

                                                                                                                                                  Ireneusz Plechan

 

 

więcej

W sali narad ratusza w Weißwasser w dniu 23 lipca odbyło się spotkanie, na którym określono poszczególne aspekty współpracy transgranicznej – przede wszystkim w dziedzinie turystyki, pomiędzy wschodnią Saksonią (Powiat Görlitz) a Powiatem Zielonogórskim i Polsko-Niemieckim Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Zielonej Górze.

 

więcej

We wtorek, 8 lipca br. Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski uczestniczył w otwarciu nowych wystaw czasowych pt.: "Gen. Dyw. Kazimierz Sosnkowski - żołnierz i mąż stanu" oraz "Bombardowanie Żar. W 70 rocznicę wydarzeń", które przygotowało dla zwiedzających Lubuskie Muzeum Wojskowe.

więcej

We wtorek, 8 lipca o godzinie 14:00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie odbędzie się wernisaż dwóch wystaw czasowych pt.: „Bombardowanie Żar. W 70. rocznicę wydarzeń” oraz „Gen. Dyw. Kazimierz Sosnkowski. Żołnierz i mąż stanu”.

 

 

 

więcej