Informuję, iż w dniu 24 października 2013 roku o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie przy ul. Piaskowej 53 odbędzie się XXXI Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

We wtorek, 15 października w Teatrze Lubuskim grona pedagogiczne, pracownicy oświaty oraz emerytowani nauczyciele ze szkół i placówek z terenu powiatu zielonogórskiego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazy uznania i najlepsze życzenia złożyli zebranym Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski, Ryszard Górnicki - Wicestarosta Zielonogórski oraz Beata Niemiec - Dyrektor Zielonogórskiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

Już 18 października w Kulturschloss w Sprembergu o godzinie 16.00 nastąpi otwarcie pierwszej wystawy poplenerowej "Kolory Europy 2013". Na wystawie będzie można zobaczyć prace powstałe podczas niemiecko-polskiego pleneru, który odbył się przełomie lipca i sierpnia br. w "Zentrum für Familienbildung, Familienerholung & Touristik“ w Grießen w ramach projektu „Kolory Europy 2013”.

Dzień Edukacji Narodowej stanowi wyjątkową okazję do zastanowienia i refleksji na tym, jak ważną rolę odgrywa nauka i rozwój własnych umiejętności w życiu każdego z nas.

8 października br. w Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie, a właściwie w tzw. folwarku w Górzykowie odbyło się Święto Plonów,  podczas którego ponadgimnazjalna Szkoła Przysposabiająca do Pracy zaprezentowała efekty własnej pracy, wykonywanej mozolnie przez cały rok w sadzie, ogrodzie, szklarni czy winnicy.

Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście 7 października br. było areną rywalizacji w kręgle przedstawicieli szkół z terenu powiatu zielonogórskiego. Tytuł „Megamistrza Bowlingu” oraz Puchar Starosty Zielonogórskiego wywalczył Paweł Morgaś- nauczyciel wychowania fizycznego w Publiczym Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Marszałek Województwa Lubuskiego zaprasza na:
V LUBUSKI KONGRES KOBIET
Kongres odbędzie się w dniu 12 października 2013 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7.
Udział w Kongresie jest bezpłatny!

Polsko-Niemieckie Zawody Jeździeckie

26.09.2013

Wszystkich miłośników jeździectwa serdecznie zapraszam na widowiskowe skoki podczas Polsko-Niemieckich Zawodów Jeździeckich, które odbędą się w najbliższy weekend tj. 27-29 września br. na hipodromie w Drzonkowie.

DO  ZOBACZENIA  W  DRZONKOWIE

Bogusław Sułkowski