UWAGA! Ze względu na wystąpienie ogniska wysoko zjadliwej odmiany ptasiej grypy (HPAI) na terenie Powiatu Zielonogórskiego, zaleca się przestrzegania następujących zasad:

PTACTWO W OBSZARZE ZAGROŻONYM OBEJMUJĄCYM W CHWILI OBECNEJ OBSZAR O PROMIENIU 10 km WOKÓŁ MIEJSCOWOŚCI TRZEBIECHÓW MUSI ZOSTAĆ NIEZWŁOCZNIE ZAMKNIĘTE

W dniu dzisiejszym odbyło się Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Tematyka posiedzenia obejmowała:

1. Wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie miejscowości Trzebiechów.

2. Aktualna i prognozowana sytuacja meteorologiczno-hydrologiczna oraz potencjał przewidziany do ewentualnych działań ratowniczych związanych z powodzią, w tym ewakuacji i zabezpieczenia podstawowych potrzeb ludności.

Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony jest od 2000 roku. Święto ustanowione zostało w czasie Światowego Szczytu Walki z Rakiem pod patronatem prezydenta Francji oraz dyrektora generalnego UNESCO. Przyjęto wówczas Kartę Paryską. Państwa, które się pod nią podpisały zobowiązały się do prowadzenia działań mających na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat profilaktyki oraz sposobu walki z chorobami nowotworowymi.

W dniu dzisiejszym miało miejsce oficjalne przekazanie nowych komputerów dla Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulechowie.

Życzenia Noworoczne Starosty Zielonogórskiego

31.12.2020