W związku z przystąpieniem Powiatu Zielonogórskiego do aplikowania o środki z Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego,  przeprowadzamy diagnozę potrzeb wśród osób z niepełnosprawnością na terenie powiatu zielonogórskiego.

Życzenia na rok szkolny 2023/24!

04.09.2023

Powiat Zielonogórski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, iż w dniu 16.08.2023 r. Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację Programu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego − edycja 2024 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Św., po której uczestnicy udali się na plac przed Pałacem w Trzebiechowie, aby tam obejrzeć „obrzęd dożynkowy” przedstawiony przez zespół Macierzanka. Porwani do tańca goście rozpoczęli zabawę.W imieniu Starosty Krzysztofa Romankiewicza gości przywitał Wicestarosta Tadeusz Pająk wraz z Panią Izabelą Staszak-wójt Trzebiechowa.Podczas tegorocznych dożynek zostały wręczone odznaki honorowe dla „zasłużonych dla rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wyróżnienia dla najlepszych Sołtysów Powiatu Zielonogórskiego, Statuetki dla Liderów III Sektora, oraz wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy (w kategorii wieniec tradycyjny i nowoczesny). Powiat Zielonogórski podczas dożynek wojewódzkich będą reprezentować zwycięzcy konkursu powiatowego: wieniec tradycyjny- Sołectwo Buchałów oraz na najpiękniejszy wieniec nowoczesny – Anna Berbeka – Kotowice. Całość wydarzenia uświetniły występy zespołów: Modry Len, Nietoperzanie, Dąbrowszczanka, Trzebiechowianie. Pyszne potrawy i produkty dostępne na stoiskach zachęcały do kosztowania lokalnych smakołyków a uczestnicy bawili się mimo kaprysów pogody. Odznaczonym i wyróżnionym: Rolnikom, Sołtysom, Organizacjom oraz Twórcom wieńców serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Serdecznie zapraszamy na dożynki Powiatowe do Trzebiechowa - 27.08.2023

24.08.2023

Dożynki Powiatowo - Gminne

17.08.2023