Podpisanie porozumień ws. uruchomienia wspólnego magazynu na potrzeby zarządzania kryzysowego
20.10.2017 10:00 do: 20.10.2017 12:00

Spotkanie odbędzie się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, ul. Sulechowska 42, Zielona Góra.

Powiat Zielonogórski, Komenda Państwowa Straży Pożarnej w Zielonej Górze oraz 9 gmin z terenu powiatu zielonogórskiego: Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów i Zabór w dniu 20 października br. podpiszą porozumienie w sprawie uruchomienia wspólnego magazynu na potrzeby zarządzania kryzysowego.

Po tegorocznych gradobiciach, ulewnych deszczach i huraganie oraz związanymi z wystąpieniem tych zjawisk szkodami ustalono, iż niezbędne jest stworzenie solidarnego magazynu, nad którym stałą pieczę oraz zarząd nad zdeponowanym tam sprzętem, sprawować będzie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, by w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej móc natychmiast wykorzystać zasoby magazynu do ochrony mieszkańców powiatu zielonogórskiego i ich dobytku.

Magazyn wspólny zlokalizowany będzie w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej 42.