Doraźne miejsce zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy-sala sportowa (Zawisza) LO w Sulechowie

15.03.2022 r.  Wojewoda Lubuski zobowiązał Starostę Zielonogórskiego do zorganizowania doraźnego  miejsca zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy w sali sportowej (Zawisza) Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. W. Pileckiego w Sulechowie, gdzie  będą mogli się schronić,  nim udadzą się  do miejsca docelowego.

Dzięki ogromnej pracy wolontariuszy od 17 marca przez całą dobę sala gotowa jest na przyjęcie uciekających przed wojną, potrzebujących schronienia osób.

Uwaga Wolontariusze, został sporządzony wykaz wolontariuszy do pracy w  punkcie recepcyjnym lub w charakterze tłumaczy języka ukraińskiego czy rosyjskiego oraz animatorów zabaw z dziećmi. Na razie wybrani wolontariusze pełnią dyżury telefoniczne, a gdy pojawią się podopieczni, podejmą dyżury stacjonarne. Wkrótce zostaną sporządzone dalsze grafiki dyżurów, które zostaną ustalone z Państwem za pośrednictwem telefonu nr 885  930 900.

Nadal  liczymy na  wolontariuszy. Chętni do pracy w sali mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem telefonu 884-009-452 lub pisząc na adres e-mailowy: bartosz.hoder@powiat-zielonogorski.pl

Każda pomoc się liczy. Wspólnie sprostamy  temu wyzwaniu!