Eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej PRO ARTE 2013

Etap powiatowy wszystkich przeglądów PRO ARTE 2013 zakończył się w piątek, 10 maja br. w Trzebiechowie, gdzie odbyły się eliminacje Powiatu Zielonogórskiego Lubuskiej Gali Tanecznej.

Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu tanecznego powiatu zgłosiła się rekordowa ilość formacji, aż 17, co w sumie dało ponad 250 uczestników.

Dominowały układy hip-hopowe, exotic dance i taniec nowoczesny. Jury pod przewodnictwem Anieli Anny Sidło z Regionalnego Centrum Animacji Kultury postanowiło jednogłośnie przyznać nominacje do prezentacji wojewódzkich zespołom Małe Jumpy i ST Jump z Sulechowa oraz Just Kids z Nowogrodu Bobrzańskiego, które zaprezentują Powiat Zielonogórski w Finale Wojewódzkim 22 maja br. w Świebodzinie. Dodatkowo Jury postanowiło wyróżnić zespoły Exit, Kameleon, Hit Mini, Hit, i Jump Junior.

Każdy z uczestników otrzymał drobny podarunek, zaś zwycięskie formacje wyjechały z Trzebiechowa z odtwarzaczami DVD, które to nagrody ufundował Starosta Zielonogórski.