Archiwum aktualności

W poniedziałek, 18 listopada br. o godzinie 14.00 w  Barockschloss Königshain (Zamek Barokowy w Königshain), Dorfstrasse 29, 02829 Königshain, nastąpi otwarcie wystawy płócien ze zdjęciami dzieł Henry`ego van de Velde znajdujących się w Trzebiechowie.

Starostwo Powiatowe czynne w sobotę 16 listopada

13.11.2013

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku jest obchodzenie Święta Niepodległości w sposób szczególny, dlatego też - podobnie jak w zeszłym roku, uczniowie zainscenizowali uroczysty wjazdu na koniu Józefa Piłsudskiego i jego przemówienia do Legionistów.

Informuję, iż w dniu 24 października 2013 roku o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie przy ul. Piaskowej 53 odbędzie się XXXI Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

We wtorek, 15 października w Teatrze Lubuskim grona pedagogiczne, pracownicy oświaty oraz emerytowani nauczyciele ze szkół i placówek z terenu powiatu zielonogórskiego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazy uznania i najlepsze życzenia złożyli zebranym Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski, Ryszard Górnicki - Wicestarosta Zielonogórski oraz Beata Niemiec - Dyrektor Zielonogórskiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

Już 18 października w Kulturschloss w Sprembergu o godzinie 16.00 nastąpi otwarcie pierwszej wystawy poplenerowej "Kolory Europy 2013". Na wystawie będzie można zobaczyć prace powstałe podczas niemiecko-polskiego pleneru, który odbył się przełomie lipca i sierpnia br. w "Zentrum für Familienbildung, Familienerholung & Touristik“ w Grießen w ramach projektu „Kolory Europy 2013”.