Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 30.11.2019 r., o godzinie 16:00, w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, przy ul. Sulechowskiej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Zielonogórskiego, Miasta Zielona Góra, wójtowie, burmistrzowie, Powiatowa Lekarz Weterynarii, Policja, Straż Pożarna, Służby Leśne, leśnicy, myśliwi i urzędnicy Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Przekazano informację, o znalezieniu kilku sztuk dzików wzdłuż traktów komunikacyjnych w okolicach miasta Zielona Góra, potrąconych przez samochody. Badania wykazały obecność wirusa ASF.

W dniu 30 listopada w trakcie posiedzenia zespołów zarządzania kryzysowego ustalono aby przyjąć jeden wzór oznakowania zakazu wejścia do lasu na terenie gmin i miasta Zielona Góra:

Format – A 4; A 3; A 2 lub A 0

Miejsca w, które będą ustawiane znaki muszą być uzgodnione z Nadleśnictwem.